Lonisa Reka, fiton medaljen e artë në mundje - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lonisa Reka, fiton medaljen e artë në mundje

NULL NULL
nga Jon Ajeti 16.05.2023 15:17

Lonisa Reka është shpallur kampione në kampionatin ballkanik U17 në mundje.

Reka në këtë garë arriti katër fitore, ndaj dy garuesve të Rumanisë, Greqisë dhe në finale mundi kundërshtaren nga Bullgaria në garën që u zhvillua ditë më parë në Greqi.

Pa medalje nuk mbetën as Adriatk Berisha që doli i dyti në U15, kurse në të njejtën grupmosh vendin e tretë e zuri Elsa Nikoci.

Lonisa Reka dhe Elsa Nikoci janë bursiste të komiteti olimpik, “Shpresa Olimpike 2023″.

Më poshtë e gjeni momentin e fitores së Lonisa Rekës në finale.