Llapushniku nuk proteston për rrethojat e varrezave të katolikëve (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Llapushniku nuk proteston për rrethojat e varrezave të katolikëve (VIDEO)

NULL NULL
11/08/2015

Punëtorët që po ndërtojnë rrethojat e varrezave të komunitetit katolik në Llapushnik të Drenasit, po e kryejnë punën e tyre pa problem.

Kjo sepse banorët mysliman, tashmë kanë hequr dorë nga protesta.

Ai që dy muaj më parë e kishte shprehur pakënaqësinë, Ramadan Gashi, është shprehur se fshati i tij ka marrë vendim që të mos protestohet.

Kurse bashkëfshatarët e besimit mysliman, shprehen se duhet të ketë tolerancë në mes të feve dhe të mos protestohet për një gjë të tillë.

Kronikë nga Arjeta Dragaj.