Liverpool 30 milionë funte për Benteke - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Liverpool 30 milionë funte për Benteke

NULL NULL
24/05/2015
Liverpool ka përgatitur një ofertë të majme për sulmuesin e Aston Villas, Christian Benteke .

Liverpooli janë të lidhur me një transferim të sulmuesit të Aston Villas,Christian Benteke dhe do të shpenzoj 30 milionë funte për reprezentuesin belg. Të kuqtë janë duke kërkuar urgjentisht një sulmues për të forcuar sulmin për sezonin e ardhshëm.

Së fundi është përfolur një largim i mundshëm i sulmuesit Raheem Sterling në drejtim të Arsenalit dhe Benteke mund të shihet si zëvendësim i denjë i tij.