Lirohen 10 veteranët e UÇK-së - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lirohen 10 veteranët e UÇK-së

NULL NULL
08/08/2015
Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Luftëtarëve të UÇK-së Xhevdet Qeriqi. Ai thotë se do të vazhdojnë protestën deri në realizimin e qëllimeve dhe të drejtave të veteranëve.

10 veteranët e UÇK-së, të ndaluar ditën e premte gjatë protestës para godinës së qeverisë së Kosovës, janë lënë të lirë.

Lajmin e konfirmoi për Top Channel përmes telefonit kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Luftëtarëve të UÇK-së Xhevdet Qeriqi.

Qeriqi ishte vetë mes personave të ndaluar. Ai tha se pasi kanë përfunduar orët e paraburgimit, Prokuroria i ka liruar me procedurë të rregullt.

I pyetur nëse do të vazhdojnë protestat, Qeriqi shtoi se do të protestojnë deri në realizimin e qëllimeve dhe të drejtave të veteranëve që u takojnë me ligj.