Lirije Kajtazi: Mesazhet e Kerry-it ishin të qarta - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lirije Kajtazi: Mesazhet e Kerry-it ishin të qarta

NULL NULL
17/12/2015

Në emisionin Info Magazine sonte të ftuar janë deputetet, Lirije Kajtazi nga LDK-ja si dhe Besa Baftiu nga Lëvizja Vetëvendosje.

Me to është duke u diskutuar për krizën politike, bllokimin e punës së Kuvendit, marrëveshjet e nënshkruara më 25 gusht, gazin lotsjellës si dhe fjalimin e fundvitit të Presidentës Jahjaga i mbajtur sot.

Kajtazi është shprehur se sekretari amerikan, John Kerry, kishte mesazh të qartë për politikanët.

“Ne duhet të ulemi bashkë dhe le të tregojnë ku dojnë të shkojnë, për mua janë të qarta mesazhet e Kerry-it e miqve tanë nuk e  lejojnë një marrëveshje në dëm të Kosovës”.