Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Liria e Berlinit do të luajë në Bundesligën e futsallit (VIDEO)

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 16.05.2023 20:56

Liria e Berlindit shkroi histori në futsallin gjerman. Liria Berlin, skuadra e mërgatës kosovare, e ka shkruar historinë duke u promovuar në garën më të fortë të futsallit në Gjermani, në Bundesliga.

Zyrtarisht, inkuadrimin në elitën e futsallit gjerman e festuan të dielën kur Liria fitoi bindshëm ndaj Sparta Hamburg 6-1.

Anëtari i kryesisë së klubit, Sadik Murseli, tregon sektretin e suksesit të Lirisë.

“Nuk ka qenë aspak e lehtë të arrihet ky sukses. Çelësi i suksesit të klubit tone është puna, diciplina dhe përkushtimi i madh në punë”, tha Murseli për Klankosova.

Liria Berlin është ekipi i vetëm shqiptar në futsall në shtetin e Gjermanisë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.