Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lindi së bashku me qese nga barku i nënës

NULL NULL
31.05.2015 14:57

Mjekët e një materniteti në Los Angeles mbetën gojëhapur kur nxorrën nga barku i një nëne, e cila ishte akoma në qeskën amniotike.

Silas lindi tre muaj para kohe, por edhe pse e lindur para kohe ajo merrte sërish oksigjen nga placenta e së ëmës.

bebja

Qesja amniotike shërben për të mbajtur beben të ngrohtë dhe të sigurtë në bark.

Kur kjo qese shpërthen, atëherë thuhet se shtatzënës i kanë plasur ujërat. / klankosova.tv

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.