Lind foshnja me 4 duar dhe këmbë, vendasit e quajnë ‘dhuratë nga Zoti’ (FOTO) - Klan Kosova

Lind foshnja me 4 duar dhe këmbë, vendasit e quajnë ‘dhuratë nga Zoti’ (FOTO)

NULL NULL
4 months më parë

Një foshnje e lindur me katër duar dhe këmbë është quajtur nga vendasit ‘dhuratë e Perëndisë’.

Nëna e të porsalindurit është rrethuar me vizitorë në Spitalin Sadar, në Indinë lindore, që kur lindi të martën, më 17 janar. Fëmija, gjinia e të cilit ende nuk është zbuluar, është bërë një personazh i famshëm vendas për pamjen e tij unike dhe gjymtyrët shtesë.

Pamjet tregojnë fëmijën duke u rrethuar nga banorë të magjepsur teksa e fotografonin atë dhe organet e tij të zbuluara.

Pavarësisht se shumë besojnë se gjendja e fëmijës është e lidhur me fenë, mjekët kanë konfirmuar se defektet e lindjes janë për shkak të një ndërlikimi të shtatzënisë. Kjo vjen pasi një vajzë gjashtëvjeçare u bë e famshme për “dy hundë” në Uttar Pradesh, në veri të Indisë, raportoi më parë Daily Star, transmeton Klankosova.tv.

The baby was born on Monday