Lillard realizon 71 pikë në fitoren e Blazers (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lillard realizon 71 pikë në fitoren e Blazers (VIDEO)

NULL NULL
nga Shpend Spahija 27.02.2023 08:30

Mbrëmë në “NBA” janë zhvilluar 9 takime u janë arritur këto rezultate:

Milwaukee Bucks vs Phoenix Suns 104-101,

Atlanta Hawks vs Brooklyn Nets 129-127,

Dallas Mavericks vs Los Angeles Lakers 108-111,

Chicago Bulls vs Washington Wizards 102-82,

Denver Nuggets vs Los Angeles Clippers 134-124,

Cleveland Cavaliers vs Toronto Raptors 118-93,

Oklahoma City Thunder vs Sacramento Kings 115-124,

Golden State Warriors vs Minnesota Timberwolves 109-104 dhe

Portland Trail Blazers vs Houston Rockets 131-114.

Damian Lillard udhëhoqi Blazers në këtë fitore, pasi regjistroi 71 pikë, duke u bërë vetëm lojtari i 8 në histori të “NBA” që arrin këtë shifër. Përveç kësaj, ai u bë lojtari i dytë me më së shumti 3 pikësha brenda një ndeshje në këtë garë, duke shënuar 13 sosh, një më pak se Klay Thompson.