Liderët nderojnë Dole, te busti i tij në Prishtinë (VIDEO)

Liderët nderojnë Dole, te busti i tij në Prishtinë (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Tershana 2 months më parë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, bashkë me kryeministrin Albin Kurti dhe kryetarin e kuvendit, Glauk Konjufcën, ka vendosur kurora lulesh para bustit të senatorit Bob Dole, i cili vdiq të dielën.

Presidentja Vjosa Osmani tha se senatori amerikan nuk e ndali asnjëherë punën e mirë për Kosovën, si në senat ashtu edhe jashtë tij.

Ndërsa kryeministri Albin Kurti u shpreh se Dole ka kontribuuar jashtëzakonisht shumë për pavarësinë e Kosovës, njofton Klankosova.tv

Për kryeparlamentarin Glauk Konjufca, kombi shqiptar do të jetë përjetësisht mirënjohës për veprën e Dole.

Ish-senatori republikan, Bob Dole, vdiq në moshën 98-vjeçare.