Libri "Pranvera romane e zonjës Stoun” nga Tennessee Williams (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Libri “Pranvera romane e zonjës Stoun” nga Tennessee Williams (VIDEO)

NULL NULL
12.01.2023 17:50

Pranvera Romane e Zonjës Stone është libri nga autori Tennessee Williams dhe rekomandimi ynë për këtë javë në rubrikën Libër.

I botuar në vitin 1950, romani i tij i parë u vlerësua nga Gore Vidal si “i shkruar shkëlqyeshëm, i saktë, i shkurtër, i plotë dhe i shkëlqyer”.

Është historia e një vejushe të pasur, pesëdhjetëvjeçare amerikane, kohët e fundit një bukuroshe e famshme e skenës, por tani “duke lëvizur”.

Me zgjuarsi therëse dhe llojin e tij të veçantë të kënaqësisë, Ëilliams përshkruan devijimin e karakterit të tij.