Letonia përkrah anëtarësimin e Kosovës në Bolonjë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Letonia përkrah anëtarësimin e Kosovës në Bolonjë

NULL NULL
11/11/2015

Gjatë vizitës zyrtare në Letoni, ministri i Arsimit, Arsim Bajrami është takuar sot me homologen e tij Marite Seile, me të cilën ka biseduar për mundësitë e bashkëpunimit në fushën e arsimit mes të dyja vendeve.

Gjatë takimit dy ministrat u zotuan se do të thellojnë bashkëpunimin mes dy vendeve në të gjitha nivelet e arsimit, me theks të veçantë arsimin e lartë dhe atë profesional. Ky bashkëpunim do të konkretizohet me një marrëveshje të veçantë të lidhur mes dy ministrive.

Bajrami, poashtu, mori konfirmimin nga Seile se do ta mbështesin Kosovën në rrugën e saj për anëtarësim në Bolonjë, transmeton Klan Kosova.