Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lëshohet për qarkullim rruga në Mramor e cila ishte bllokuar pas reshjeve të shiut (VIDEO)

NULL NULL
08.06.2023 23:42
Vershime

Është lëshuar rruga në fshatin Mramor të Prishtinës, rrugë kjo e cila ishte bllokuar pas reshjeve të shiut.

Kështu ka bërë të ditur gazetari i Klan Kosovës, Drin Demiri, i cili tregoi se kjo rrugë ka qenë e bllokuar për rreth një orë.

“Lëshohet për qarkullim rruga që çon nga fshati Mramor i Prishtinës në rrugën magjistrale dhe rrugët anësore që lidhen me fshatëra të tjera. Ajo ishte bllokuar pas reshjeve të pasditës së shiut, kjo rrugë ishte jo e qarkullueshme për rreth një orë, ku kanë mbetur automjete të bllokuara me persona brenda dhe një autobus, të cilët vazhduan rrugën pas hapjes së rrugës”, ka thënë ai.

Ndryshe, në fshatin Mramor të Prishtinës uji ka vërshuar edhe disa shtëpi, ku banorët kanë kërkuar ndihmë nga komuna në lidhje me këtë situatë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.