Lëndohet Vidal, nuk mund të kontribuojë për Kilin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lëndohet Vidal, nuk mund të kontribuojë për Kilin

NULL NULL
06/09/2018

Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal ka pësuar një lëndim në gjurin  e tij të djathtë derisa ishte duke stërvitur me kombëtaren e tij, Kilin.

31 vjeçari nuk u ndje mirë gjatë stërvitjeve në Sapporo ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare, përpara takimit të së premtes, Kili kundër Japonisë, Football Espana, përcjell Klan Kosova.

Ky lëndim nuk duket të jetë serioz, dhe nuk do të çojë në shqetësime të tjera, prandaj Vidal mund të vendos për një kthim në Camp Nou.

Vidal është shfaqur si zëvendësues në secilën prej tre ndeshjeve të Barçes deri më tani.
Barcelona news Arturo Vidal injury Chile