Lëkundjet e tërmetit zgjojnë banorët e Shqipërisë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lëkundjet e tërmetit zgjojnë banorët e Shqipërisë

NULL NULL
18/04/2020

Një tërmet i magnitudës 3.5 Rihter është regjistruar dje rreth orës 23.40 me epiqendër zonën e Cërrikut të Shqipërisë, duke zgjuar banorët e qytetit dhe të zonave përreth, por duke u ndjerë edhe në Elbasan dhe Lushnje.

A2news raporton se tërmeti ndodhi rreth pesë kilometra në brendësi të tokës, dhe për momentin nuk janë sinjalizuar dëme.