LDK-ja mblidhet sot, afër zgjedhjet e brendshme - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

LDK-ja mblidhet sot, afër zgjedhjet e brendshme

NULL NULL
nga Hekuran Sokoli 24.05.2023 12:48
LDK

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet të mblidhet sot në orën 15:00, me ç’rast do të diskutohet për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme.

Këtë për klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e këtij subjekti politik, Gentiana Azemi.

Pas mbledhjes së kryesisë, të premten pritet të mbahet edhe mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku do të vendoset për shpalljen e zgjedhjeve.

Kujtojmë se zgjedhjet e fundit të rregullta të këtij subjekti politik janë zhvilluar në vitin 2019.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

klankosova.tv