Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lavrov: Duam që konflikti në Ukrainë të merr fund, por ne po i përgjigjemi Perëndimit

NULL NULL
02.02.2023 10:07

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov tha se forcat ruse do t;u përgjigjen dërgimit të armëve të gamës së gjerë nga Perëndimi në Kiev në përpjekje të shtyjnë forcat ukrainase tutje nga kufinjtë e saj dhe të krijojnë një zonë më të sigurtë.

Në një intervistë për televizionin shtetëror rus, Lavrov tha se të gjithë donin që konflikti në Ukrainë, të cilën Moska e quan “operacion special ushtarak” – të përfundojë, por mbështetja e Perëndimit për Kievin luan rol të rëndësishëm se si Rusia i qaset fushatës, shkruan France24, përcjell Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.