Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lapidar për Masakrën në Burgun e Dubravës

NULL NULL
13.01.2020 15:02

Agjencia për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës, ka njoftuar se është në proces të realizimit të projektit për ndërtimin e “Lapidari i Masakrës së Dubarvës”, në burgun e Dubravës, Istog.

AMKM posedon një listë me emrat e të burgosurve të vrarë, të plagosur dhe të mbijetuar.

Kjo agjenci për shkak të korrektësisë kërkon nga të gjithë ata që kanë njohuri për këtë masakër dhe posaqerisht nga të mbijetuarit e kësaj masakre t’a shikojnë këtë listë, dhe nëse kanë emra të tjerë që nuk janë përfshirë në këtë listë, që t’i drejtohen këtij institucioni.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.