Lajmi i fundit: Dy fëmijë të vdekur në Prizren – sërish për faj të pusetës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajmi i fundit: Dy fëmijë të vdekur në Prizren – sërish për faj të pusetës

NULL NULL
16/06/2015

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sonte në fshatin Serbicë të Prizrenit.

Dy fëmijë janë gjetur të vdekur në një pusetë, që është krijuar nga punimet e ekskavatorit.

Burime të Klan Kosovës brenda Policisë mësojnë se fëmijët e moshës 9 dhe 11 vjeçare kanë hyrë të lahen aty dhe më pas kanë ngelur në baltë, duke humbur jetën.

Trupat e tyre janë nxjerrë nga ekipet e zjarrfikësve dhe policisë rreth orës 22:00.

 

Sot gjatë ditës edhe 12 vjeçari Blerim Behrami nga Frashëri i Mitrovicës ka vdekur në një pusetë.

Kronikën nga kjo ngjarje mund ta shikoni duke klikuar KËTU