Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçaku pas takimit me Kurtin: Tani di më shumë për pritjet e Kosovës në implementimin e marrëveshjeve

NULL NULL
09.03.2023 17:47
Miroslav Lajçak
Miroslav Lajçak

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, e ka përfunduar takimin me kryeministrin Albin Kurti, pas dy orësh.

Lajçaku, pas takimit tha se nga takimi me Kurtin mësoi më shumë për pritjet e Kosovës, për implementimin e marrëveshjeve me Serbinë.

“Takimet ende po vazhdojnë. Unë fola me Kurtin dhe tani di më shumë për pritjet e Kosovës, për implementimin. Fokusi është tek finalizimi, i cili është hapi i dytë, dhe hapi i tretë është formalizimi, por tani të fokusohemi në hapin e dytë, dhe ne do të arrijmë atje, do ta diskutojmë këtë në Ohër, por natyrisht se qëllimi kryesor është finalizimi i marrëveshjes dhe finalizimi i rrugës për implementim”, tha Lajçaku, raporton Klankosova.tv.

Lajçaku më pas shkoi në zyrën e BE-së, ku pritet të mbajë takim me ambasadorët e QUINT-it.

Ai gjatë ditës u takua edhe me presidenten Vjosa Osmani.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.