Kylian Mbappe i inatosur me Oliver Giroud - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kylian Mbappe i inatosur me Oliver Giroud

NULL NULL
10/06/2021

Kylian Mbappe thuhet se ishte aq i frustruar me shokun e ekipit të Francës, Olivier Giroud, saqë pothuajse mbajti një konferencë për shtyp për të shfryrë zemërimin e tij.

Lojtarët e Francës nuk ishin të impresionuar me shërbimet e Giroud, veçanërisht nga partneri Mbappe, pasi nuk i shërbeu atij pasim në një numër rastesh, raporton the Mirror, transmeton Klankosova.tv.

Duke folur pas ndeshjes, ylli i Chelseas se ndonjëherë vrapojmë dhe topi nuk  arrin, ndoshta ne mund ta kishim gjetur njëri tjetrin më mirë.

Sipas L’Equipe, komentet e Giroud zemëruan Mbappen, i cili ishte i gatshëm të lëshonte një përgjigje publike për të sqaruar gjërat, transmeton Klankosova.tv.

Bosi i Francës, Didier Deschamps, bëri më të mirën për të qetësuar gjërat, duke marrë me sa duket anën e yllit Mbappe.

“Sulmuesi thotë: Unë po bëj vrapime, por është faji në mesfushë . Mesfushorët do të thonë se është faji tek sulmuesit. Ndonjëherë, pasimi nuk është i afërt, ndonjëherë është poshtë lëvizjes. Por kjo nuk është një stigmatizim i Kylian ose i cilitdo”, tha Deschamps.

Një situatë e tillë nuk ishte në planet e Deschamps, i cili shkon në një turne të madh, me skuadrën e tij si favorit për të fituar trofeun.