Ky është moti për sot - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ky është moti për sot

NULL NULL
16/08/2019

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius.

Sipas Institut Hidrometeorologjik shtypja atmosferike do të shënoj rritje graduale, duke regjistruar vlera mbi normalen. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.