Kush janë të gjithë kandidatët për President të ShBA-së? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kush janë të gjithë kandidatët për President të ShBA-së?

NULL NULL
25.04.2023 17:09

Presidenti aktual i ShBA-së, Joe Biden, këtë të martë ka konfirmuar së do t’i hyjë garës edhe për një mandate për ta drejtuar Shtëpinë e Bardhë.

Duket si një “deja vu”, pasi që edhe kjo fushatë do të duket sikur ajo e 2020-ës, kur bëhet fjalë për figurat qendrore – Joe Biden dhe ish-presidenti amerikan, Donald Trump.

Ka edhe 18 muaj deri tek mbajtja e zgjedhjeve, për të cilat duket se do të ketë përplot befasi, transmeton KlanKosova.tv.

Më poshtë gjeni kandidatët demokratë dhe republikanë që synojnë pozitën e Presidentit të Amerikës:

Kandidatët demokratë:

Presidenti Joe Biden – presidenti i tanishëm i cili kandidon për një mandat të dytë;

Robert F. Kennedy – nipi i Presidentit John F. Kennedy dhe një aktivist i shquar kundër vaksinave;

Marianne Williamson – autore e vetëndihmës dhe këshilltare shpirtërore, ajo kandidon për herë të dytë.

Kandidatët republikanë:

Donald Trump – shihet gjerësisht si kryesuesi për nominimin e Partisë Republikane;

Nikki Haley – ish-guvernator i Karolinës së Jugut

Asa Hutchinson – ish-guvernator i Arkansas

Vivek Ramaswamy – sipërmarrës dhe autor.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO