Kusari-Lila: Forma e negocimit që ka bërë Thaçi është, e dëmshme - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kusari-Lila: Forma e negocimit që ka bërë Thaçi është, e dëmshme

NULL NULL
05/09/2018

Deputetja e Alternatives, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se forma e negocimit në mënyrën që e ka bërë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është shumë e dëmshme, njofton Klan Kosova.

‘Aty nuk ka asnjë lëvizje në raport me votën tonë. Ne presim që të kryhet seanca e sotme e jashtëzakonshme e thirrur nga Kryeministri, dhe të fillojë seanca e thirrur nga Opozita’.

‘Ju bëjë thirrje të gjithë deputetëve pa përjashtim që ta mbështesin këtë rezulotë dhe të përfundojë dilema se a duhet a jo t’i ndryshohen Kosovës territoret’.

‘Pengu apo sitata me pengmarrje po krijohet nga vetë Thaçi sepse është paralajmëruar mosbotimi i listës serbe’.

‘Në rast se ka pakënaqësi mendoj se skenari i ardhshëm do të jenë zgjedhje të jashtëzakonshme’.