Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurtin tregon se çka bisedoi me kryeministrin suedez

NULL NULL
19.02.2023 16:47

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë Konferencës për Siguri në Mynih ka zhvilluar një mori takimesh.

Ai ka takuar edhe kryeministrin e Suedisë, Ulf Kristersson.

Kurti e falënderoi atë për mbështetjen e shtetit suedez ndër vite.

“Avancimi demokratik i Kosovës në dy vitet e fundit, i theksuar edhe nga raportet e BE-së për shtetin, marrëdhëniet bilaterale dhe aplikimi i Kosovës për anëtarësim në BE ishin temat e diskutimit me kryeministrin e Suedisë Ulf Kristersson, të cilin e falënderova për mbështetjen e Suedisë për Kosovën ndër vite”, tha Kurti.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.