Kurtii ftuar në iftarin e shtruar nga Oda Tregtare Kosovaro–Turke - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurtii ftuar në iftarin e shtruar nga Oda Tregtare Kosovaro–Turke

NULL NULL
07.04.2023 22:48
iftari

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Zëvendëskryeministrin e parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, dhe ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ishin të ftuar në iftarin e shtruar nga Oda Tregtare Kosovaro–Turke.

Nga kryeministria bëjë të ditur se i pranishëm në këtë iftar ishte dhe ambasadori i Turqisë në Kosovë, Sabri Tunç Angılı.

“Muaji i Ramazanit është muaji i sakrificës dhe i solidaritetit”, tha kryeministri Kurti, teksa shprehu falënderimin për mundësinë që të jetë bashkë në këtë iftar.