Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti takohet me Lasin, bisedojnë për të intensifikuar bashkëpunimin

NULL NULL
09.12.2023 17:01

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me Sekretaren e Përgjithshme të Internacionales Socialiste Benedicta Lasi.

Kurti, mes tjerash theksoi se kanë biseduar për bashkëpunimin në promovimin e vlerave të përbashkëta, transmeton Klankosova.tv.

“Angazhimi ynë për të intensifikuar bashkëpunimin ndërkombëtar në promovimin e vlerave të përbashkëta si drejtësia dhe mundësitë e barabarta, dhe në luftën kundër ekstremizmit të krahut të djathtë, me zgjedhje në horizont në shumë vende”, shkroi Kurti.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.