Kurti solidarizohet me përdoruesit e karrocës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti solidarizohet me përdoruesit e karrocës

NULL NULL
01.03.2023 09:50
Albin Kurti

Me rastin e 1 Marsit – Ditës Ndërkombëtare të Përdoruesve të Karrocës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot ka pritur në takim kryetarin e Handikos-it, Afrim Maliqin, së bashku me anëtarë të tjerë.

Kurti së bashku me kabinetin e tij në shenjë solidarizimi janë ulur në karroca.

Mediet janë lejuar të marrin vetëm pamje.

Përfaqësues të HENDIKOS-it do të takohen sot edhe me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe drejtorë komunal të Prishtinës.

Dita Ndërkombëtare e Përdoruesve të Karrocës shënohet çdo vit në mbarë botën, për të shprehur ndikimin pozitiv që karroca ka në jetën e përditshme të personave që janë përdorues të tyre./Kp

Kryeministri Albin Kurti