Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti shpreh ngushëllime për viktimat e sulmit në Hamburg

NULL NULL
10.03.2023 16:58
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka shprehur ngushëllime popullit gjerman pas sulmit që la të vdekur tetë persona dhe dhjetëra të tjerë të lënduar.

“Thellë i pikëlluar me lajmet pas të shtënave të djeshme në sallën e Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg që mori disa jetë”, ka shkruar Kurti në llogarinë e tij në Twitter, përcjell KlanKosova.tv.

“E dënojmë këtë akt të pakuptimtë të dhunës dhe shprehim ngushëllimet tona për familjet dhe të dashurve të viktimave”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.