Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti shpreh mirënjohjen ndaj kontributit të Luksemburgut dhe mbështetjen në projekte të ndryshme

NULL NULL
13.03.2023 19:04

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me shefin e misionit të Luksemburgut në Kosovë, Eric Dietz.

Marrëdhëniet bilaterale, bashkëpunimi i Qeverisë me misionin e Luksemburgut dhe mundësitë e reja ishin ndër temat e diskutimit, thuhet në një komunikatë për media.

Tutje thuhet se Kurti shprehu mirënjohjen e tij ndaj kontributit të vazhdueshëm të Luksemburgut dhe mbështetjen financiare në projekte të ndryshme të fushave të shumta.

Ai e njoftoi me Dietz me punën e Qeverisë, arritjet përgjatë këtyre dy viteve të fundit, reformat e ndërmarra dhe për progresin ekonomik dhe demokratik.

U diskutua edhe për procesin e dialogut, propozimin evropian për Marrëveshje Bazike për normalizim të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe për takimin që pritet të mbahet me 18 mars në Ohër të Maqedonisë së Veriut.​

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.