Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti për dinarin: S’mund ta kthejmë pas vendimin – nuk duam ta ndëshkojmë askënd

NULL NULL
12.02.2024 11:14
Albin Kurti
Foto: Bloomberg

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se i qëndron prapa rregullores së ri të Bankës Qendrore të Kosovës për zbatimin e euros si monedhë e vetme e vendit.

Kurti tha se qeveria e tij nuk do të ndërhyjë në Bankën Qendrore të pavarur në zbatimin e rregullores, e cila hyri në fuqi më 1 shkurt.

Duke folur në një intervistë për Bloomberg në Londër, shefi i ekzekutivit kosovar përsëriti se serbëve etnikë do t’iu jepet kohë për t’u përshtatur.

“Ne nuk mund ta kthejmë këtë vendim”, tha Kurti të hënën. “Nuk do të kemi asnjë lloj mase ndëshkuese – ne nuk duam ta ndëshkojmë askënd”, shtoi ai, transmeton Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.