Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti kujton një bisedë të Shaban Jasharit me një profesor pas protestave të 81-tës

NULL NULL
06.03.2023 12:57

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka përkujtuar bisedën e Shaban Jasharit, babait të komandantit legjendar të Adem Jasharit, me një profesor universitar në një ndejë pas demostratave të vitit 1981.

Ai tha se profesori universitar i kishte thënë Jasharit se “Republika do të bëhej pas gjashtë muajsh”.

Ndërsa, Shaban Jashari ishte përgjigjur me mjaft maturi.

“Dëgjo morë djalë, po u bë kjo punë sot e 10 vjet, do të më dukej se kjo punë u bë sot”, kishte thënë Shaban Jashari.

Kosova shënon 25-vjetorin e “Epopesë së UÇK-së”, e cila shënon rënien heroike të familjes Jashari në krye me komandantin legjendar, Ademin.

Datat 5.6 dhe 7 mars të vitit 1998-të, trasuan rrugën drejt lirisë dhe pavarësisë së Kosovës/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.