Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti, Indisë për aksidentin tragjik: Kosova qëndron krah jush

NULL NULL
03.06.2023 15:31
albin kurti afp

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Indi ku mbeten të vrarë mbi 260 persona.

Kreu i qeverisë tha se shpreson që familjarët e viktimave të bëhen të fortë dhe të lënduarit të shërohen sa më shpejt.

“Kosova qëndron krah për krah me Indinë në këtë kohë dhimbjeje”, shkroi Kurti, transmeton Klankosova.tv.

Në Indi, një aksident tragjik ka ndodhur në mes tre trenave, duke lënë mbi 260 të vdekur e mbi 1 mijë të lënduar.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.