Kurti gjatë fushatës në Deçan, VV: Orges Tafilaj do ta ketë mbështetjen edhe nga niveli qendror

Kurti gjatë fushatës në Deçan, VV: Orges Tafilaj do ta ketë mbështetjen edhe nga niveli qendror

NULL NULL
5 days më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar Deçanin ku është takuar me qytetarë të cilët janë në mbështetje të kandidatit për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Orges Tafilaj.

Në njoftimin e LVV-së thuhet se ata do të mbështesin Tafilajn për të zhvilluar Deçanin.

“Me profesionistët dhe rininë e talentuar, resurset natyrore që shtrojnë mundësi për zhvillimin e turizmit dhe bujqësisë, Deçani me Kryetar Orges Tafilajn do të mbështetet edhe nga niveli qendror për ta mbërri zhvillimin që i takon. Me datë 17 tetor votohet ndryshimi në Deçan. Votohet numri 144 për Bashkë qeverisje!”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.