Kurti, ambasadores së Luksemburgut: Ju lutem të përpiqeni të mos e takoni opozitën time - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti, ambasadores së Luksemburgut: Ju lutem të përpiqeni të mos e takoni opozitën time

NULL NULL
1 week më parë

Në pritjen e organizuar për Ditëlindjen Zyrtare të Dukës së Madh, Ditën Kombëtare të Luksemburgut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, shprehu mirënjohjen e thellë për ndihmën dhe mbështetjen e ofruar vazhdimisht nga ky shtet.

Gjatë kësaj ceremonie, Kurti e pati një porosi drejtuar ambasadores së Luksemburgut, Natacha Gomes.

“E di që Luksemburgu ka pagën minimale më të lartë në Bashkimin Evropian. Jemi në prag të rritjes së pagës minimale në Kosovë”.

“Prandaj, në ditët dhe javët në vijim, ju lutem të përpiqeni të mos e takoni opozitën time”, ka thënë ai.