Kumbulla mjaft e dobishme - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kumbulla mjaft e dobishme

NULL NULL
26/05/2015

Kumbulla është mjaft e dobishme për gratë shtatëzëna për shkak të përbërjes së saj me vitamina, minerale, magnezium dhe fosfor.Ajo është një lloj fruti që njihet për përmbajtjen e ulët kalorike dhe efektet freskuese.

Veçanërisht ky frut i konsumuar me bollëk gjatë muajve të verës është i pazëvendësueshem sepse ka pak kalori dhe ndihmon në dobësim.Ajo ndihmon personat që vuajnë nga kapsllëku dhe ekuilibron sistemin tretës dhe gjithashtu ndihmon në ekuilibrimin e sistemit të qarkullimit të gjakut.

Kur njerëzit kanë nevojë për të marrë  sheqer është i mjaftueshëm konsumimi i një tasi me kumbulla dhe luleshtrydhe. / klankosova.tv