13:15, 15 Korrik 2020

Kron Sadiku vjen me një storie nga toka bujqësore e Kosovës.

Se si rriten domatet nëpër sera të Kosovës mësoni nga storia e mëposhtme.

Ora 7 – Kultivimi i domateve në sera – Klan Kosova

Ora 7 – Kultivimi i domateve në sera – Klan Kosova Mëngjesi i sotëm në Klan Kosova nisi me Kroni dhe si zakonisht në fushat e Kosovës. Kësaj radhe ai sjell rrëfimin për rritjen e domateve në vendin tonë. Se çka na sjell ai e kuptojmë përmes stories.

Publiée par Ora Shtate nê Klan Kosova sur Mercredi 15 juillet 2020

Konkurs Pune

Lexo më shumë