Kuka një fitore larg medaljes së bronztë

Kuka një fitore larg medaljes së bronztë

NULL NULL
1 javë më parë

Loriana Kuka, është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë në Mastersin e Dohas, pasi e ka mposhtur xhudisten kubane Kalimea Antomarchi të mërkurën në repechage.

Xhudistja kosovare nuk hasi në vështirësi të mëdha për ta mundur kubanen në luftën gjysmëfinale për medaljen e tretë më të mirë në turneun e Katarit në kategorinë deri në 78 kilogramë.

23-vjeçarja nga Peja e hodhi në dysheme Kalimean dhe shënoi pikë IPPON.

Në finale për medaljen e bronztë, Kuka do të përballet me garuesen britanike Natali Powell.