Kryeministri në detyrë mori më pak vota se këta kandidatë për deputetë (FOTO)

Kryeministri në detyrë mori më pak vota se këta kandidatë për deputetë (FOTO)

NULL NULL
1 month më parë

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka marrë më pak vota në zgjedhjet e 14 shkurtit, se disa kandidatë për deputetë, njofton Klan Kosova.

Glauk Konjufca ka marrë 131.001 vota më shumë, Arben Vitia 38 mijë e 173 poashtu më shumë se Hoti, Donika Gërvalla -Schwarz 2 mijë e 80 vota më tepër dhe Enver Hoxhaj 30 mijë e 878 më shumë vota se Kryeministri në detyrë.

GLAUK KONJUFCA – 200 641

ARBEN VITIA – 107 813

DONIKA GËRVALLA-SCHWARZ – 71 720

ENVER HOXHAJ – 100 518