Kroos thyen rekord, fiton gjashtë herë Kupën e Botës për klube - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kroos thyen rekord, fiton gjashtë herë Kupën e Botës për klube

NULL NULL
12.02.2023 07:10

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, ka arritur ta shkruajë historinë.

Kroos është shpallur për herën e gjashtë fitues i Kupës së Botës për Klube.

Ai për herën e parë e preku këtë trofe me Bayern Munchen në vitin 2013-të dhe më pas e fitoi plot pesë herë me klubin mbretëror, në vitet 2014, 2016, 2017, 2018 dhe 2022.

Ish-reprezentuesi gjerman e ka fituar këtë trofe sa herë që ka marrë pjesë dhe nuk di asnjë humbje në këtë kompeticion.

Real Madridi është shpallur kampion bote për klube.

“Los Blancos” fituan me rezultat 5:3 kundër Al-Hilal/Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.