Krimbi acaron raportet studentë-mensë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Krimbi acaron raportet studentë-mensë (VIDEO)

NULL NULL
21.03.2023 20:32
krimbi mensa

Studentët kanë publikuar një fotografi të ushqimit në mensë ku shihet edhe një krimb, duke kërkuar përgjegjësi.

Për të konfirmuar këto dyshime, përfaqësues nga Parlamenti Studentor dhe drejtuesit e Qendrës Studentore, kanë drekuar bashkë, ku studentëve i është thënë se ushqimet kontrollohen derisa krimbi ka mundur të vijë nga pemët që kanë qenë pjesë e menysë, raporton Klan Kosova.

Edhe inspektorët, që të martën dolën në terren, konstatuan se krimbi nuk ka mundur të jetë nga gjella, derisa thanë se edhe higjiena brenda kuzhinës është brenda parametrave të parapara. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS