Krasniqi takon kryetarët e rinj të katër komunave në veri - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Krasniqi takon kryetarët e rinj të katër komunave në veri

NULL NULL
11.05.2023 11:05
krasniqi

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqit, i shoqëruar nga asistentja ekzekutive e Kryeministrit, Arta Berisha, ka pritur në takim kryetarët e rijnë të zgjedhur në Komunat, Mitrovicë Veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan.

Ai iu ka uruar atyre detyrën e re, njofton Klan Kosova.

“Erdenit, Lulzimit, Izmirit dhe Ilirit i kam uruar përgjegjësinë dhe detyrën e re. MAPL do të jetë në koordinim me Kryetarët dhe asamblistët e zgjedhur në konstituimin e organeve komunale, brenda afateve kohore të përcaktuara me ligj”.

klankosova.tv