Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Krasniqi: Ende s’kemi propozim për betimin e kryetarëve në veri, por besoj se të hënën publikohen datat

NULL NULL
nga Besart Maloku 20.05.2023 11:03
elbert krasniqi

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka thënë se javën e ardhshme do të bëhen publike datat se kur do të japin betimit edhe tre kryetarët e komunave veriore.

Ai, në një prononcim për Klankosova.tv tha se propozimet i bëjnë kryetarët ndërsa ministria i aprovon.

“Besoj se të hënën bëhen publike por ende s’kemi pranuar ndonjë ftesë apo propozim. Deri më tani, ende s’ka ndonjë datë”, është shprehur Krasniqi për Klankosova.tv.

Por, sipas Krasniqit, betimi i tre kryetarëve në veri që ende s’e kanë dhënë betimin do të bëhet “brenda afateve kohore”.

Kujtojmë se dje, kryetari i Mitrovicës Veriore, Erden Atiq, dha betimin e tij, ndërsa këtë s’e kanë bërë kryetari i Leposaviqit, Zveçanit dhe Zubin Potokut.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.