Krasniqi: As me VV-në nuk i kemi 61 vota për rrëzimin e qeverisë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Krasniqi: As me VV-në nuk i kemi 61 vota për rrëzimin e qeverisë

NULL NULL
2 years më parë

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovë, Memli Krasniqi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka pernime rrëzimin e qeverisë Hoti.

Krasniqi në Rubikon tha se asnjëherë nuk kanë komunikuar me Vetëvendosjen rreth kësaj teme, por edhe po të diskutonin as bashkë nuk i bëjnë 61 vota që duhen për të rrëzuar qeverinë, njofton Klan Kosova

“Nuk rrëzohet qeveria me dalë në konferencë duke thënë se i kemi 31 nënshkrime, ata nuk e kanë pernime sepse sikur ta kishin do të kishin diskutuar me ne dhe do trajtonim këtë temë”.

“Me Vetëvendosje nuk kemi asnjë koordinimi dhe diskutimi, nuk kemi pas komunikim formal dhe zyrtar me ta”.

“Neve na duhen 61 vota dheas bashkë nuk i kemi votat”, deklaroi Krasniqi.

Tutje Krasniqi tha se nuk ka pritur mrekullia nga Qeveria Hoti, por as të jetë kaq e dobët dhe se peshën brenda qeverisë e kanë të tjerët.

“Kjo qeveri përkundër legalitetit që ka, nuk kam pritur mrekulli prej tyre por as nuk e kam ditë që janë kaq të dobët”.

“Zotëri Hoti nuk ka peshë politike, pesha vendimmarrje është tek Haradinaj, Mustafa dhe Limaj. Hoti po qeverisë por nuk e ka peshën e vendimmarrjes”.

“Kur i ka kundërshtimet e Alenacës e din që Hoti nuk është shumë i vendosun, po të ishte Mustafa kryeministër nuk do të reagonin”, deklaroi Krasniqi.