Kosovës i duhet një parti e re - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosovës i duhet një parti e re

NULL NULL
03/05/2015
Analistët politik vlerësojnë se Kosovës i duhet një frymë e re intelektuale, pasi që më këtë qeveri dhe më këto parti politike nuk mund të luftohet krimi.

Kosova nuk ka perspektivë më këtë qeverisje dhe më këto parti politike. Në vend nevojitet një parit e re, e cila do ta pastrojë shtetin nga të korruptuarit dhe keqbërësit.

Kështu vlerësojnë analistët politik në Kosovë. Ata thonë se është e pamundur të luftohet krimi, më qeveritarë që marrin nga 5 paga, në kohën kur shumica dërrmuese e popullit janë të papunë.

“Kosova para se të ketë një parit të re i duhet një frymë e re morale e intelektuale, do të duhej të krijohej një shoqatë me emrin ’shoqata e njerëzve të ndershëm të Kosovës’, detyrë e secilës do të ishte të luftojë pandershmëritë”. ka thënë për gazetën Kosova Sot, politologu Nexhmedin Spahiu.