Kosova U20 pëson humbje dramatike nga Luksemburgu

Kosova U20 pëson humbje dramatike nga Luksemburgu

NULL NULL
2 months më parë

Kombëtarja U20 e Kosovës në Basketboll ka pësuar humbje nga Luksemburgu me rezultat 84:80.

Ndeshja në përgjithësi ishte e baraspeshuar, mirëpo në 10 minutat e fundit u zhvillua një lojë tejet dramatike ku fitore korrën djelmoshat nga Luksemburgu.

Më të dalluarit nga skuadra e Kosovës ishin Rron Thaçi me 23 pikë e nëntë kërcime dhe Mirlind Zekaj me 19 pikë, njofton Klankosova.tv.

Kosova U20 do të luaj për vend të shtatë me humbësin e ndeshjes Sllovaki-Rumani.