Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova s’e njeh pasaportën serbe, banorët e Luginës ndjehen të diskriminuar

NULL NULL
17.08.2019 11:15

Banorët e luginës së Preshevës, pavarësisht se kanë aplikuar shumë herë me radhë për lejeqëndrim në Kosovë, të njëjtit ende nuk posedojnë dokumente të tilla, e lëre më nënshtetësi të vendit tonë.

Ata po ndjehen të diskriminuar edhe në forma të tjera.

Së fundmi, policia kufitare nuk po lejon qarkullimin me pasaportë serbe, derisa zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme thonë se kjo bazohet në pikat e arritura të marrëveshjes së Brukselit të vitit 2011.

Shkrimin e plotë në KP. 

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.