Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova i analizon vetë eksplozivët

NULL NULL
08.05.2015 11:54
Që nga e premtja , edhe Kosova do ta përdorë metodë kromatografike për ekspertimin e eksplozivëve .

Kosova nuk do të ketë më nevojë që të dërgoj jashtë vendit mostrat e ndryshme për ekspertimin e eksplozivëve. Kjo pasi metoda kromatografike për ekspertimin e eksplozivëve tash e tutje do të zhvillohet në vendin tonë.

Kështu u tha sot në prezantimin e mbajtur nga Agjencia e Kosovës për Forenzikë e cila në objektin e Ministrisë së Punëve të Brendshme paraqiti fillim e procedimit të kësaj metode.

Ministri i Punëve të Brendshme Skënder Hyseni i cili ishte i pranishëm në këtë prezantim tha se kjo është një ditë e rëndësishme për zhvillimin e kësaj fushe.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.