Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova e eliminuar luan sot ndeshjen mbyllëse për Euro 2024

NULL NULL
21.11.2023 07:34

Kosova sot ndeshjet me Bjellorusinë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Dardanët janë të pagjasë në vendi e katërt të grupit I, me 11 pikë teksa nga ky grup tashmë dihen kombëtaret e kualifikuara, Rumania dhe Zvicra.

Sidoqoftë, kosovarët do të jenë në kërkim të fitores së tretë nga dhjetë ndeshje prej këtij grupi, teksa përballen me mungesën e golashënuesit më të mirë në historinë e shkurtër të saj, Vedat Muriqit, i cili u lëndua në ndeshjen kundër Izraelit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.