Kosova do të pagjeturit, Serbia AKS-në (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova do të pagjeturit, Serbia AKS-në (VIDEO)

NULL NULL
nga Drin Demiri 29.03.2023 20:23
Kurti dhe Vuçiq ne Oher

Asaj që pa nënshkrim në Ohër ia dhanë aminin Kurti e Vuçiqi, Besnik Bislimi e Petar Petkoviq do të tentojnë t‘ia gjejnë rrugën e zbatimit në Bruksel.

Kryenegociatori kosovar dhe ai serb, më 4 prill, janë ftuar nga ndërmjetësuesit evropian të përvjelin mëngët për hapat e parë drejt zbatimit të marrëveshjes, ku kryeministri Albin Kurti sheh dy gjëra të rëndësishme.

Kryeqeveritari kosovar kërkoi zbatim të plotë të dakordimit, njofton Klan Kosova.

Por, pala serbe thotë se në kryeqendrën politike evropiane shkon me vija të kuqe.

Petkoviq të mërkurën përmendi njohjen de facto apo de jure të Kosovës dhe anëtarësimin e saj në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS